+48 510 235 765 biuro@clean-pro.com.pl

Czyszczenie kostki brukowej


W ostatnich latach kostka brukowa stała się nieodzownym elementem wykończeniowym terenów wokoło budynków mieszkalnych, na osiedlach, przy domkach jednorodzinnych, na ścieżkach komunikacyjnych, alejkach parkowych i ogrodowych, parkingach czy podjazdach garażowych. Kostkę brukową stosuje się wyłącznie do wykończenia nawierzchni zewnętrznych.

Wybór jest dość trudny ze względu na bogatą ofertę możliwości kolorystycznych i wzornictwa. Kostkę możemy układać w jednym kolorze jak również z kilku kolorów tworzyć różne wzory. Przed zakupem należy zapoznać się z jej rodzajami. W ofertach producentów mamy kostkę brukową przemysłową zwaną standardową, która występuje w przeważająco szarym kolorze. Kostka brukowa szlachetna jest dostępna w większej gamie kolorystycznej oraz w wymyślnych kształtach, a podczas produkcji przechodzi dodatkową obróbkę, która ma na celu zmianę zewnętrzną produktu. Dzięki zastosowaniu dodatkowej obróbki można uzyskać kostkę o powierzchni płukanejszczotkowanejłupanejpostarzanej oraz strukturalnej.

Efekt czyszczenia kostki brukowej


Zobacz efekt czyszczenia kostki brukowej przez naszą firmę Pro Clean.efekt czyszczenia kostki

Pielęgnacja o wygląd kostki


Nieodzownym elementem położonej już kostki jest odpowiednie dbanie o jej wygląd. Kostka brukowa przeważnie jest dość mocno użytkowana, a na jej powierzchnię dość silnie oddziaływują czynniki atmosferyczne takie jak wiatr, słońce i deszcz. Regularne dbanie o czystość kostki i przestrzenie pomiędzy nimi zapobiegnie jej nadmiernemu zanieczyszczeniu.

Jak czyścić kostkę?


Jeżeli jest fabrycznie impregnowana do jej czyszczenia możemy zastosować ciśnieniową myjkę. Pod wpływem silnego strumienia wody pod ciśnieniem pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń i osadów z kostki, a przy tym jest zbędne jej dodatkowe szorowanie szczotką. Do wyboru mamy również myjki talerzowe, profesjonalne szorowarki oraz specjalne pistolety. Kostka brukowa nieimpregnowana jest bardziej podatna na zanieczyszczenia, dlatego jej czyszczenie jest znacznie trudniejsze. Należy zakupić specjalny środek do kostki brukowej, który wniknie głęboko w jej pory usuwając zabrudzenia, nie niszcząc przy tym bruku. Zacieki po oleju silnikowym lub tłuste plamy należy zmyć ciepłym strumieniem wody z dodatkiem środka odtłuszczającego, który jest przeznaczony do tego typu zabiegów.

Podczas czyszczenia kostki należy usunąć trawę, mech i różnego rodzaju porosty, które lubią zadomowić się w szczelinach pomiędzy nimi. Możemy użyć do tego odpowiednie preparaty dostępne na rynku. Po dokładnym wyczyszczeniu warto zdecydować się na jej zaimpregnowanie odpowiednim impregnatem polimerowym, przeznaczonym do kostki brukowej. Zabieg ten pozwoli nam na łatwiejsze czyszczenie i ładny wygląd bruku.

Nie posiadasz sprzętu? Nie masz na to czasu? Nie znasz skutecznych preparatów? Zleć czyszczenie kostki brukowej w Bydgoszczy i okolicy specjalistom: Pro Clean!

Częste pytania


 • Tak. Dzięki impregnacji Twoja kostka nie będzie wchłaniała zanieczyszczeń, tylko pozostanie na wierzchu. Dzięki temu łatwiej o nią zadbać.
 • Koszt mycia zależy od ilości m2 i stopnia zabrudzenia. Cena za m2 zaczyna się od 14zł za m2.
 • Tak. Dzięki specjalistycznej chemii i gorącej wodzie pod wysokiej ciśnieniem, olej znika z kostki.
 • Tak. Dzięki specjalistycznej chemii i gorącej wodzie pod wysokiej ciśnieniem, rdza znika z kostki.

Profesjonalny sprzęt

 • » Nowoczesny park maszyn
 • » Specjalistyczna chemia
 • » Najlepsze środki czystości

Rzetelny personel

 • » Wysokie kwalifikacje
 • » Staranność i terminowość

Konkurencyjne ceny

 • Zależne od:
 • » Wielkości obiektu
 • » Zakresu czynności
 • » Częstotliwości usługi

ul. Z. Frydrychowicza 7
(korespondencje)
85-796 Bydgoszcz
NIP: 1181807154

Zadzwoń teraz!
+48 510 235 765