+48 510 235 765 biuro@clean-pro.com.pl

Regularne sprzątanie to podstawa, by utrzymać porządek w domach, mieszkaniach i firmach. Wiele osób nie ma na to czasu, więc korzystają z usług profesjonalnych firm sprzątających, które radzą sobie z każdym bałaganem, pozostawiając czystą i schludną przestrzeń. Podstawowe pytanie podczas kontaktu z firmą sprzątającą brzmi – ile to kosztuje? Nie da się na to jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zależy od kilku czynników. Jakich? Przybliżmy je!

Co jest do sprzątania? Jaki jest zakres usług?

Pierwszym z nich jest zakres zleconych usług. Bardzo popularne są standardowe porządki w domach i mieszkaniach. To oferta skrojona w sam raz pod potrzeby osób prywatnych, które z racji braku czasu potrzebują wsparcia w zakresie utrzymania porządku w swoim gniazdku. Do tej grupy zaliczamy więc takie czynności, jak mycie i odkurzanie podłóg, mycie okien, czyszczenie różnych pomieszczeń, w tym kuchni i łazienki, wycieranie blatów i innych powierzchni.

Innym typem są standardowe porządki w biurach firmowych, czyli oferta skierowana do przedsiębiorstw różnego rodzaju, dlatego też porządki dotyczą każdego rodzaju powierzchni – mogą to być biura, hale produkcyjne, magazyny, sklepy itp. Istnieją też inne rodzaje usług sprzątania, zwłaszcza po przeprowadzkach, a także po remontach i budowie. Potrzeba tu innego rodzaju działań i zastosowania nierzadko bardziej specjalistycznych sprzętów. Nieprzypadkowo więc ten typ sprzątania wyceniany jest inaczej niż standardowe usługi porządkowe w domach, mieszkaniach i firmach.

Inne ważne czynniki – wymieńmy je

Opisane powyżej czynniki warunkują koszt usługi, ale oczywiście nie są jedynymi, na jakie trzeba zwrócić uwagę, wynajmując firmę sprzątającą. Należy wziąć pod uwagę też pozostałe. Oto one:

  • Bardzo dużo zależy od częstotliwości usług. Mogą to być usługi regularne (najczęściej raz, kilka razy w tygodniu, zależnie od ustaleń) lub jednorazowe (nagłe przypadki, wspomniane wcześniej przeprowadzki itp.).

  • Wiele warunkuje metraż pomieszczenia do uporządkowania. Większość firm podaje cenę za metr kwadratowy lokalu. To pozwala łatwo obliczyć koszt całej usługi.

  • Nie można też nie uwzględnić czasu pracy firmy sprzątającej, który musi przeznaczyć na wykonanie wszystkich zadań.

  • Duże znaczenie na cennik firm sprzątających ma również lokalizacja i związany z nią dojazd. Najlepiej szukać w bliskim sąsiedztwie, co zapewnia niższe koszty, a czasem i darmowy dojazd.

  • Jak widać, ceny usług sprzątania zależą od kilku istotnych parametrów, jak zakres zleconych usług, częstotliwości prac porządkowych, metraż i lokalizacja. Nim wybierzemy firmę sprzątającą, weźmy je wszystkie pod uwagę.

ul. Z. Frydrychowicza 7
(korespondencje)
85-796 Bydgoszcz
NIP: 1181807154

Zadzwoń teraz!
+48 510 235 765