+48 510 235 765 biuro@clean-pro.com.pl

Koniec budowy domu czy budynku wielorodzinnego jest zawsze powodem do świętowania czy to dla inwestora prywatnego czy dewelopera. Jednak niezależnie od tego, kto odpowiada za budowę, ktoś musi po firmie budowlanej posprzątać, wszak fachowcy nie są od tego, by usuwać pył, piasek, brud, kurz czy gruz. Tym należy zająć się albo samodzielnie, albo wybrać dobrego partnera do sprzątania po budowie. Kto się sprawdzi?

Firma sprzątająca pomoże pozbyć się całego bałaganu po budowie

Po budowie pozostają resztki materiałów budowlanych, ale i bardzo dużo innego rodzaju odpadków. Choćby wykonywanie gładzi wewnątrz budynku powoduje, że wszystko pokryte jest pyłem. Przy malowaniu fachowcy nie zwracają uwagi na dokładne osłonięcie elementów wewnątrz, takich jak grzejniki czy też framugi i parapety, a także szyby. Choć wnętrze jest jeszcze w stanie surowym, to przed końcowym wykończeniem, trzeba ostro wziąć się do sprzątania. Trudno wysprzątać wnętrze samodzielnie, nie dysponując odpowiednim sprzętem, a trzeba powiedzieć, że odkurzaczem piorące, myjki ciśnieniowe, czy odkurzacze przemysłowe to nie są tanie urządzenia. Wynajem także jest sporym kosztem i biorąc pod uwagę nakład pracy jaki jeszcze trzeba włożyć w sprzątanie nie za bardzo się opłaca. Dlatego zamiast zabierać się za tę pracę samodzielnie, lepiej powierzyć ją dobrym fachowcom, czyli profesjonalnej firmie sprzątającej. Dysponuje ona profesjonalnym sprzętem, który może zwiększyć tempo prac i sprawić, że zostaną wykonane nie tylko dokładnie, ale i w krótkim czasie.

Jak przebiega sprzątanie pobudowlane?

Przy sprzątaniu po budowie trzeba zacząć od wyrzucenia resztek materiałów budowlanych. Te, które jeszcze się nadają trzeba zapakować i wywieźć w bezpieczne miejsce czy też na inną budowę. Do wywiezienia gruzu trzeba wynająć firmę, która zajmuje się wywozem resztek materiałów budowlanych do odpowiednich punktów zbiórki odpadów. Nie zawsze jest to wszystkim znany PSZOK, a czasem GPZON, czyli Gminny Punkt Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych. Jak wiadomo do takich odpadów zaliczać się będą wszelkie rozpuszczalniki, farby, emulsje, kleje, żywice czy lakiery, a takie odpady mogą znaleźć się na budowie. Po oczyszczeniu terenu z odpadów firma sprzątająca może przystąpić do pracy. Zajmie się najpierw przede wszystkim odkurzeniem i odpyleniem powierzchni lokalu mieszkalnego. W dalszej kolejności zostaną umyte okna i framugi, na których zbiera się sporo kurzu i pyłu. Na końcu zostanie umyta podłoga. Oczywiście w razie konieczności niektóre czynności mogą zostać powtórzone, ale firma sprzątająca używa profesjonalnego sprzętu, nierzadko działającego pod wysokim ciśnieniem i w związku z tym radzi sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Najdłużej trwają prace precyzyjne typu mycie grzejników czy też fug. Jeśli na ścianach są płytki, to oczywiście przed umyciem podłogi trzeba jeszcze oczyścić i umyć ściany dedykowanymi środkami.

Dlaczego warto skorzystać z usług partnera do sprzątania po budowie?

Dzięki usługom firmy sprzątającej po budowie i remontach wszystkie powierzchnie zostaną wyczyszczone z największą precyzją. Nie trzeba też obawiać się o uszkodzenie danej powierzchni, bo ekipa sprzątająca zawsze stosuje środki chemiczne i naturalne środki czyszczące rekomendowane do danych materiałów. Zatem innych środków użyje do gresu, a innych do drewna czy tworzywa sztucznego. Nie trzeba też obawiać się, że poniesie się dodatkowe koszty w przypadku ewentualnych szkód, wszak wypadki czasami się zdarzają. Firma sprzątająca ma wykupione ubezpieczenie OC, zatem dodatkowe koszty nikomu nie grożą. Ponadto dokłada wszelkich starań, aby podczas sprzątania pobudowlanego nie powstały żadne szkody, wszak jest to jednak ujma na wizerunku. A przecież ten powinien pozostać nieskazitelny, podobnie jak czyszczone wnętrza czy teren wokół budynku.

ul. Z. Frydrychowicza 7
(korespondencje)
85-796 Bydgoszcz
NIP: 1181807154

Zadzwoń teraz!
+48 510 235 765