+48 510 235 765 biuro@clean-pro.com.pl

Nowoczesne biuro powinno być wyposażone w najnowsze technologiczne rozwiązania i sprzęty, ale również musi być ergonomiczne. Przestrzeń powinna być dobrze wyposażona z zachowaniem ciągów komunikacyjnych, a przy tym wszystkim istotne znaczenie ma zachowanie czystości w przestrzeni biurowej, gdzie stosowane są różne materiały i mnóstwo sprzętu biurowego. Są to wyzwania da firmy sprzątającej. Outsourcing usług sprzątania biura jest znacznie korzystniejszy niż zatrudnianie własnych pracowników do sprzątania. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Elektronika – jak się z nią obchodzić?

Nowoczesne biuro jest naszpikowane elektroniką. Ścieranie kurzu z komputerów, drukarek, skanerów, czyszczenie monitorów jest sporym wyzwaniem. Elektronikę w biurze trzeba czyścić w momencie, gdy nie korzystają z niej pracownicy. Istotne znaczenie ma tutaj ustalenie harmonogramu prac sprzątających. Niektóre prace można wykonać rano, a inne tuż przed zamknięciem biura. Drugim wyzwaniem jest zastosowanie odpowiednich środków czyszczących. W przypadku monitorów trzeba pamiętać, że nie można stosować żadnych środków na bazie alkoholu. Pracownicy firmy sprzątającej są w tym zakresie wyszkoleni. Najlepiej do przecierania używać miękkich ściereczek z mikrofibry i takimi owa firma musi dysponować. Do czyszczenia elektroniki można stosować jedynie dedykowane środki albo przecierać je na sucho. Oczywiście przy pracy pracownicy firmy sprzątającej uważają, by niczego nie szturchnąć czy nie doprowadzić do awarii. Profesjonalna firma ma wykupione ubezpieczenie OC na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Jednak dokłada wszelkich starań, by do strat nie dochodziło.

Korzystanie z nowoczesnych urządzeń do sprzątania

Oczywiście sprzątanie biura to nie tylko czyszczenie elektroniki, ale przede wszystkim podłóg. Co pewien czas pracownicy myją również okna. Zajmują się również utrzymywaniem w czystości toalet czy też firmowej kuchni. Jeśli chodzi o toalety i podłogi konieczne jest ich sprzątanie nie tylko przed otwarciem biura czy przed jego zamknięciem, ale również w trakcie pracy. Zatem niezbędne jest tutaj ustalenie odpowiedniego harmonogramu w porozumieniu z kierownictwem biura, a także ustanowienie osoby nadzorującej prace z firmy sprzątającej. Sprzątanie nie może bowiem kolidować z normalnym funkcjonowaniem przestrzeni biurowych. Aby przyspieszyć tempo prac, profesjonalna firma sprzątająca korzysta z wózków do sprzątania, mopów ciśnieniowych, odkurzaczy piorących, czy myjek ciśnieniowych i wysięgników teleskopowych. Odpowiednie wyposażenie pracowników sprzątających pozwala wypełnić powierzone zadania w możliwie najkrótszym czasie.

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom

Prace porządkowe, które wykonywane są w trakcie funkcjonowania biura, czyli godzin pracy, muszą być wykonywane w bezpieczny sposób. Konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom biura. Dlatego firma sprzątająca dysponuje chociażby znakami ostrzegawczymi, które informują pracowników i petentów o śliskiej podłodze albo sprzątaniu danej przestrzeni np. wnętrza toalety. Tu z kolei przydają się zawieszki informacyjne na klamki. Takie elementy zapewniają komfort. Jednocześnie nie eliminują możliwości korzystania z danej przestrzeni całkowicie, a jedynie wskazują na czasową niedostępność bądź też konieczność uważnego stawiania kroków. Do kwestii bezpieczeństwa należy zaliczyć jeszcze stosowanie nieszkodliwych środków czystości. Tutaj firma sprzątająca stawia w dużej mierze na środki ekologiczne, które są bezpieczne dla środowiska, ale i ludzi. Dobra firma sprzątająca potrafi sprostać wszystkim stawianym przed nią wyzwaniom w nowoczesnym biurze.

ul. Z. Frydrychowicza 7
(korespondencje)
85-796 Bydgoszcz
NIP: 1181807154

Zadzwoń teraz!
+48 510 235 765